Červenec 8, 2017
Kategorie: Názory, Novinky

Jaký by (ne)měl být nový prezident

Červenec 8, 2017
Kategorie: Názory, Novinky

Prezidentské volby 2018 jsou již v podstatě za rohem a začínají nás silně masírovat reklamní kampaně. Ještě se to zatím dá, ale předpokládám, že ty nejvtíravější teprve přijdou s ubývajícím časem. Nad tím, jestli je přímá volba lepší než nepřímá, se ale nijak zamýšlet nechci. Při té nepřímé jsme sice byli mediální psycho bouře ušetření, nicméně zase se lobovalo jinak. Mnohdy i za cenu ztráty vlastní důstojnosti. Spíše bych se chtěl zamyslet nad tím, jaký by další prezident měl být.

Reprezentativní

Tuto kategorii uvádím jako první. Vždyť je to nasnadě. Podíváme-li se aktuálně na hrad, musí nám být jasno. Musí se hezky oblékat, dodržovat etiketu a nemluvit vulgárně. Tu poslední podmínku se aktuálními prezidentovi nějak výrazně splnit nepodařilo. Dokonce ovládá i některé anglické vulgarismy…

Nekomunista

Tak těch už tady bylo dost. Pochopení pro ně nemám ani nejmenší. Ano, idea komunismu je krásná. Ale jen v podání základní teorie Marxe. Všichni se mít skvěle jistě nebudeme. Flákače nepotřebujeme a vyrábění na sklady také ne. Už vůbec si nepřeju současné pseudokomunisty, kteří v sobě mísí shit minulosti a negativní prvky kapitalismu.

Spravedlivý

Co je spravedlnost? Abstraktní termín. Nicméně spojit lze třeba s amnestiemi. Předchozí hradní pánové se doslova předháněli v tom, kolik zločinců pustí. Nevím, jestli bylo jejich cílem ušetřit stání kase, ale ve finále se to nepodařilo. Současný prezident je poněkud jiný. Nepustil nikoho. Tedy kromě pána v zeleném tričku. Usvědčeného vraha, na kterém se snaží stavět svou předvolební kampaň. Minimálně mediální humbuk se strhl velký. Jen pořád nerozumím lidem, kteří čekali na podpis před věznicí.

Poctivý

Jo, tak tady se taky trochu zadrhávám. Mezi kandidáty jsou i lidé mající co společného s hazardem. Ano, ten je sice jen pro slabochy, nicméně nejedná se zrovna o optimální společenský fenomén.

Abstinent?

Češi pijou skoro všichni. Tak proč by si i prezident nemohl dát? Jen musí uhlídat svou opičku a nemaskovat ji za nemoc…

Apolitický

Bohužel asi nehrozí, že by nová hlava státu nebyla navázána na některou politickou stranu.

Lidský

Ať byl náš první český prezident jakýkoli, lidský rozměr mu nemůže nikdo vzít. U těch dalších bych o tom pochyboval. Arogance moci se prostě projeví.

A co nakonec?

Určitě bychom měli jít volit, ať už jsou przidentští kandidáti jacíkoli. Přesto, že bude třeba v nabídce spáč, alkoholik, malovaný obrázek, majitel sázkovky nebo kdokoli jiný…

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *